Тиждень енергозбереження

З кожним роком, в умовах зростаючого дефіциту енергоресурсів та постійного підвищення їх ціни, питання енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів набувають все більш важливого значення. Тому, на початку опалювального сезону стало вже традиційним проведення Тижня енергозбереження.

Метою заходу є привернення  уваги до раціонального використання ресурсів, розвитку відновлювальних джерел енергії та охорони навколишнього природного середовища, тому Курахівська міська рада пропонує декілька порад щодо раціонального використання енергії у побуті.

Слідкуйте за витратами енергоносіїв!

Лічильники електроенергії, газу, гарячої і холодної води дають змогу контролювати витрати енергоносіїв, регулювати їх споживання і фіксувати результати економного використання.

Утеплюйте вікна та двері!

В холодну погоду 24% тепла витрачається через недбало ущільнені двері і вікна, 26% – через стіни, 11% – через допоміжні приміщення (підвали, сходові клітини, тощо) і 39% – через вентиляційні отвори і димоходи.

Не випускайте тепло!

Закривайте на ніч занавіски і жалюзі, щоб зменшити втрати тепла через вікна. Заізолюйте радіатори опалювальної системи від зовнішніх стін – встановіть за ними тепловідбиваючу фольгу. Це на 4% зменшить витрати на опалення приміщень.

Не перетоплюйте Вашу оселю!

Якщо ви сплачуєте за опалення по тепловому лічильнику, чи маєте автономне опалення, пам’ятайте: підвищення температури в приміщенні на 1 градус збільшує витрати теплової енергії на 6%.

Не перекривайте теплу дорогу!

Радіатори опалення, закриті занавісками чи невдало розставленими меблями, більше гріють вулицю, ніж Вашу оселю.

Не витрачайте свої гроші на опалення вулиці!

Відкриті впродовж багатьох годин квартирки вікон дають вам не тільки свіже повітря, а й значні втрати тепла. Краще провітрювати частіше, але лише на протязі кількох хвилин при широко відкритому вікні. За цей час стіни приміщення не встигають охолонути.

Більше світла при менших витратах електроенергії!

Якщо замість чотирьох лампочок у люстрі має бути чотири бра, то локальне освітлення забезпечить економне і комфортне освітлення в тому місці де ви працюєте, чи відпочиваєте. Це дає змогу економити до 25% електроенергії.

Можна прати економно!

Оптимально використовуйте пральну машину. Доцільно прати при більш низькій температурі й без програми попереднього прання.

Використовуйте менше гарячої і холодної води!

Коли протікають крани на кухні та в туалеті, це призводить до значних втрат води, яку постачати стає все складніше. Подумайте, скільки води збережете, якщо:

– будете мити посуд не потоком води, а в посуді та з застосуванням миючих засобів;

– будете кип’ятити води не більше, ніж потрібно.

Приймати душ замість ванни – девіз тих, хто економить!

Витрати води і теплової енергії на ванну приблизно в чотири рази перевищують витрати на душ. Родина з чотирьох осіб може протягом року зекономити значну суму, якщо приймання ванни буде послідовно змінюватися душем.

Розумно користуйтеся холодильником!

Треба завжди пам’ятати, що відкривши холодильник і роздумуючи, що б там взяти, ви втрачаєте стільки, скільки коштує те що ви з’їcте.

З метою енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів Курахівська міська рада в свою чергу здійснює впровадження енергозберігаючих заходів у всіх галузях і сферах діяльності, здійснення політики енергозбереження, зменшення використання електроенергії на власні потреби, а саме:

• придбано та встановлено лічильники теплової енергії для обліку та регулювання тепла;
  • встановлено LED світильники для вуличного освітлення;
  • в рамках реконструкції кварталів виконано утеплення будинків, встановлено вікна з енергозберігаючим склом і двері, здійснено утеплення даху;
  • в рамках  програми «Теплий під’їзд» виконується облаштування  під’їздів: встановлення вікон та дверей;
  • постійно здійснюється поточний ремонт мереж теплопостачання.

Чим раціональніше ми використовуємо тепло та електричну енергію, тим менше втрачається природних ресурсів, зберігається довкілля від забруднень.

Курахівська міська рада звертається до усіх мешканців міста – ощадливо використовуйте електроенергію, тепло, воду, природний газ: утеплюйте вікна, двері, під’їзди своїх домівок, регулюйте споживання енергоносіїв, запобігайте їх марнотратному використанню не лише під час Тижня енергозбереження, а повсякденно і повсякчас.

Споживаймо енергію розумно!