Погашення заборгованості зі сплати ЄВ – одне із першочергових завдань Мар’їнського управління

На сьогодні єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Мар’їнському управлінню Головного управління ДПС у Донецькій області за найманих працівників сплачують 1953 – фізичних та 342 – юридичних особи, а також 2649 фізичних осіб підприємців, які не мають найманих працівників. Так, за період січень-жовтень 2019 року страхувальники сплатили до бюджету 428 млн грн єдиного внеску, що більше на 53 млн грн, або на 14 відсотків у порівняні з відповідним періодом минулого року, відзначила начальник Мар’їнського управління ГУ ДПС у Донецькій області Тетяна Трофимова. Однак, станом на 1 листопада 2019 року заборгованість зі сплати єдиного  внеску по Мар’їнському і Великоновосілківському районах та м. Вугледар складає майже 220 млн грн , в тому числі борг фізичних осіб-підприємців – 24 млн гривень.

Відповідно до чинного законодавства єдиний  внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.

Строк давності щодо стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

Відповідно до законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки). На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. У разі не погашення узгодженого боргу з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату боргу (недоїмки).

Боржникам-приватним підприємцям особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Також у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Для того щоб дізнатися про наявність або відсутність заборгованості з єдиного внеску можна особисто звернутися до ДПС або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

Саме своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Тому, одним із пріоритетних напрямків роботи Мар’їнського управління є підвищення рівня добровільної сплати єдиного соціального внеску.

ПОГОДЖЕНО:

Босак О.М.