Нацбанк відтермінував обов’язковість IBAN-рахунків до 13 січня 2020 року

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що постановою Правління Національного банку України від 26 вересня 2019 року N 118 внесено зміни постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року N 162 “Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні”.

Зазначеними змінами продовжено до 12 січня 2020 року можливість заповнювати в документах на переказ коштів реквізити за старими правилами, а не за стандартом IBAN.

Відповідно до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року N 162 зі змінами, банки України та їх клієнти, Державна казначейська служба України з 05 серпня 2019 року до 12 січня 2020 року заповнюють:

в документах на переказ коштів реквізити “Код банку платника/отримувача/стягувача” та “Рахунок платника/отримувача/стягувача” або  реквізит “Рахунок платника/отримувача/стягувача” за стандартом IBAN. У реквізиті “Код банку платника/отримувача/стягувача” зазначається нуль;

в міжбанківських електронних розрахункових документах системи електронних платежів Національного банку України

1) реквізит “IBAN”, якщо в документах на переказ коштів реквізит “Рахунок платника/отримувача/стягувача” заповнено за стандартом IBAN. У реквізитах “Код банку” і “Рахунок клієнта” зазначаються нулі;

2) реквізити “Код банку” та “Рахунок клієнта”, якщо в документах на переказ коштів заповнено реквізити “Код банку платника/отримувача/стягувача” та “Рахунок платника/отримувача/стягувача”. У реквізиті “IBAN” зазначається нуль.

Тобто включно до 12 січня 2020 року банки прийматимуть до виконання документи на переказ коштів, у яких заповнено або пара реквізитів “Код банку” та “Рахунок”, або рахунок за стандартом IBAN. А вже з 13 січня 2020 року слід зазначати виключно рахунок за стандартом IBAN.

 

Погоджено:

Банченко О.