Доповнено та уточнено поняття, визначені ст. 14 Кодексу

Мар’їнське управління ГУ ДФС у Донецькій області інформує.

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі  – Закон № 2628) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс),  які набули чинності 01 січня 2019 року.

Доповнено та уточнено поняття, визначені ст. 14 Кодексу

П. 14.1 ст. 14 Кодексу доповнено новими підпунктами:

п.п. 14.1.12, яким введено поняття активу з права користування – визнаний орендарем згідно з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності (далі – МСФЗ) актив, який представляє право орендаря використовувати базовий актив протягом строку оренди;

п.п. 14.1.1251, яким визначено поняття нормативу витрат на виплати страховим посередникам –  гранично допустима величина будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування, встановлена для цілей Кодексу за методикою, визначеною уповноваженим органом, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

У п.п. 14.1.45 п. 14.1 ст. 14 Кодексу уточнено поняття деривативу, зокрема:

вилучено визначення деривативу як стандартного документа;

не передбачається затвердження Кабінетом Міністрів України стандартної (типової) форми деривативів;

платежі за угодами своп розраховуються на підставі ціни (котирування) базового активу, також з урахуванням процентних ставок у межах суми, визначеної договором на конкретну дату платежу;

визначено, що форвардний контракт не є стандартизованим цивільно-правовим договором, та передбачено, що такий контракт  виконується шляхом постачання базового активу та його оплати коштами або проведення між сторонами контракту грошових розрахунків без постачання базового активу.

Зазначену інформацію доведено листом Державної фіскальної служби України від 11.03.2019 № 7785/7/99-99-15-02-01-17.