Великоновосілківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області надає інформацію щодо виплати субсидії

Додаток 1

 

З 12 березня клієнти, яким субсидії було призначено до 31 грудня 2018 року, зможуть отримати субсидії у грошовій формі

Для субсидіантів, які не є пенсіонерами

          Отримати субсидію ця категорія субсидіантів зможе з 12 числа кожного місяця. Для отримання потрібні лише паспорт та ідентифікаційний код.

Якщо субсидіант, який не є пенсіонером, не має поточного рахунку в Ощадбанку. Міністерство соціальної політики надішле адресне повідомлення  про суму призначеної субсидії та механізм її виплати через Ощадбанк.

Підкреслюємо, що для зручності необхідно перед відвідуванням банку ПРОЙТИ РЕЄСТРАЦІЮ на офіційному сайті https://www.oschadbank.ua або в Контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території Україні). Це дасть субсидіанту змогу самостійно обрати найближче відділення, зручний час та дату отримання субсидії без черг.

При отриманні першої субсидії в грошовій формі через систему грошових переказів «Швидка копійка» субсидіанту буде запропоновано відкрити поточний рахунок. Це дасть змогу при зарахуванні подальших субсидій отримувати від Ощадбанку SMS про надходження субсидії (за умови активованої послуги SMS-банкінгу). Не потрібно буде кожного разу відвідувати відділення для отримання субсидії, вона буде автоматично зараховуватись банком на карту; отримуючи субсидію на карту, клієнт матиме змогу знімати кошти в будь-якому банкоматі, а також зручно та своєчасно оплачувати комунальні послуги в мобільному або інтернет-банкінгу «Ощад 24/7».

При цьому якщо субсидіант, який не є пенсіонером, вже має поточний рахунок в Ощадбанку для виплати соціальної допомоги/депозитів/заробітної плати субсидію автоматично буде зараховано саме на цей рахунок і Ощадбанк надішле SMS про її надходження (за умови активованої клієнтом послуги SMS-банкінгу).

Для субсидіантів – пенсіонерів

! Зазначаємо, що субсидіантам-пенсіонерам НЕ ПОТРІБНО додатково реєструватись для отримання субсидії. Пенсіонери-субсидіанти отримають субсидію одночасно з пенсією через Укрпошту або на свій банківській пенсійний рахунок у звичайні строки (в Ощадбанку або, в якому вони зазвичай отримують пенсію). Субсидіанти-пенсіонери, які отримують пенсію в Ощадбанку, отримають від банку SMS про надходження субсидії (за умови активованої клієнтом послуги SMS-банкінгу).

Клієнти всіх категорій, яким субсидію було призначено до 31 грудня 2018 року отримуватимуть субсидію у грошовій формі з березня 2019 року. Рахунки за комунальні послуги надходитимуть в повному обсязі без урахування субсидії і субсидіант має самостійно і своєчасно оплачувати їх, використовуючи отримані кошти. Кошти, які в нього залишається після отримання субсидії та оплати комунальних послуг (заощаджені за рахунок економічного споживання послуг) він зможе витрачати на власний розсуд.

 

 

Додаток 2

Додаток 3

 

Хто, коли і як зможе отримати субсидію у грошовій формі?

 

З початку року Урядом запроваджено механізм надання житлових субсидій у грошовій формі. А з лютого – у готівковій. Тобто зараз надання житлових субсидій здійснюється паралельно за двома механізмами.

 

         Громадяни, яким призначено субсидію з 2018 року (це жовтень, листопад, грудень), вже в березні отримають нараховані їм субсидії готівкою.

 

         Для осіб, які одержують пенсії, виплата буде здійснюватися через Пенсійний фонд України одночасно з виплатою пенсій і у той спосіб, у який вони отримують пенсію (поштою чи через банк).

 

         Особи, які не одержують пенсії, зможуть отримати такі кошти через Ощадбанк (на поточні рахунки або через систему термінових переказів).

 

         Отримавши готівкові кошти, громадяни повинні самостійно сплатити за спожиті комунальні послуги.

 

         Для громадян, які звернулися за призначенням субсидії в поточному році, працює механізм надання субсидій у грошовій формі. За цим механізмом розрахунок з управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг здійснюється Ощадбанкам шляхом перерахування коштів на їхні рахунки з рахунка для виплати житлових субсидій. Про стан розрахунків за послуги Ощадбанк інформує одержувача субсидії шляхом надсилання йому смс-повідомлення, у якому обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу, який громадянин повинен сплатити, за кожним видом послуг. Гоомадяни зобов’язаиі щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об‘єднанням, виконавцям комунальних послуг.

 

         Зекономлені кошти громадяни зможуть отримати за підсумками опалювального сезону (вони будуть перераховані на поточні рахунки громадян в Ощадбанку).

 

Чи може людина сама обирати за яким механізмом вона хоче отримувати субсидію?

 

На жаль, ні. Сьогодні нормативно це не передбачено.

 

Чи потрібно подавати додаткові документи для отримання субсидії у готівковій формі?

 

Ні. Зараз ніяких документів надавати не потрібно, а от у травні, всі, хто отримає субсидію у готівковій формі, повинні будуть звернутися до управлінь соціального захисту населення з новими заявою та декларацією. Крім того, у разі будь яких змін (у складі сім’ї чи щодо отриманих послуг, щодо здійснення купівлі чи набуття права на володіння майном тощо) громадяни повинні повідомляти органи соціального захисту населення протягом ЗО календарних днів. У разі зміни стаду сім “і подаються нові заява та декларація.

 

Чи необхідно громадянам звертатися до Ощадбанку для відкриття рахунків?

 

Ні, для відкриття рахунків звертатися не потрібно. Тільки для отримання коштів громадянам, які не одержують пенсії.

 

А яким чином громадяни дізнаються про розмір і термін отримання ними коштів субсидії?

 

Кожний громадянин отримає персональне повідомлення, в якому будуть зазначені всі необхідні відомості для отримання належних йому коштів субсидії.

 

Від чого залежить розмір субсидії?

 

Розмір субсидії визначається окремо для кожного домогосподарства як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги (в межах соціальних норм та соціальних нормативів) та розміром обов ‘язкового відсотка платежу, який, перш за все, залежить від сукупного доходу сім ’ї.

 

Чи може громадянин витратити отримані кошти на щось інше?

 

Звісно, якщо людина економно споживала ресурси і після оплати за всі спожиті послуги у неї залишилися зайві кошти, то вона може залишок витратити на свій розсуд.

 

Слід знати, що Положенням про порядок призначення житлових субсидій визначено, що житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період) у разі наявності простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком на суму понад 340 гри.

 

         Тож питання отримання житлової субсидії в наступному періоді в певній мірі залежить від самих громадян.

 

В чому переваги нового механізму надання житлових субсидій?

 

         Перевага в тому, що отримавши готівкові кошти, громадянин буде зацікавлений в економному споживанні енергоресурсів, в тому числі шляхом застосування енергозберігаючих технологій.