Роз’яснення щодо звернення про притягнення до кримінальної відповідальності боржника за злісне ухилення від сплати аліментів

У відповідності до чинного законодавства, Мар’їнський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області роз’яснює Вам право на притягнення до кримінальної відповідальності боржника за злісне ухилення від сплати аліментів. Згідно п.9 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

Нормами чинного законодавства не передбачено право державного виконавця ініціювати відкриття кримінального провадження щодо притягнення боржників до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів. Таке право надано лише стягувану у виконавчих провадженнях про стягнення аліментів. Державний виконавець в такому випадку може лише надати стягувачу необхідні документи і інформацію.

Заява особи, яка виховує та утримує дитину є в даному випадку потерпілою та є законним приводом для початку кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

Таким чином, Мар’їнський районний відділ ДВС пропонує Вам звернутися до правоохоронних органів за місцем мешкання з заявою про притягнення до кримінальної відповідальності боржника за злісне ухилення від сплати аліментів.

Старший державний виконавець

Мар’їнського районного відділу