Перші підсумки деклараційної кампанії 2019 року

Мар’їнське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що   з 1 січня 2019 року розпочато кампанію декларування доходів громадян отриманих у минулому році.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Граничні строки подання декларації:

для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2018 рік – 02.05.2019;

для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2018 рік – 11.02.2019

Кампанія декларування – 2019 на території, що обслуговується Мар’їнським управління розпочалась активно. Так, лише у січні поточного року вже 36 громадян задекларували свої доходи. Загальна сума задекларованих за 2018 рік доходів – 1006,8 тисяч гривень. При цьому, до сплати до бюджету декларанти нарахували 72,6 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та 14,6 тисяч гривень військового збору.

Основними декларантами з початку 2019 року є громадяни, які задекларували наступні види доходів:

816,1 тисяча гривень – доходи, отримані від прийняття спадщини (5 декларацій);

141,2 тисячі гривень – доходи від продажу сільськогосподарської продукції (31 декларація);

Нагадуємо, що громадяни які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2018 року, можуть подати податкову декларацію упродовж всього 2019 року.

Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2018 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2019 року.