МОНІТОРИНГ СТАНУ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ МІСТА КУРАХОВЕ

З метою контролю за станом атмосферного повітря десятого грудня пересувна екологічна лабораторія, яку обслуговує Донецький регіональний центр з метрології, здійснювався моніторинг забруднення атмосферного повітря в межах міста.

Мобільна лабораторія екологічного контролю дозволяє в реальному режимі часу проводити контроль параметрів довкілля в широкому спектрі параметрів в повітрі.

Виміри атмосферного повітря здійснювались в районі полігону твердих побутових відходів та хлібозаводу №7 ТОВ «ХЛІБНИЙ СМАК».

Нове сучасне обладнання дозволяє здійснювати виміри та вже через декілька хвилин виводити данні на екран монітору. Ознайомитись з результатами вимірів можна на офіційному сайті Департаменту екології та природних ресурсів в Донецькій області

Також з метою дотримання чинного законодавства та контролю за станом атмосферного повітря, згідно договору, Мар’їнською міськрайонної філією  ДУ «Донецьким обласним лабораторним центром Міністерства охорони здоров’я України» на території міста Курахове здійснюється плановий лабораторний моніторинг забруднення атмосферного повітря. Відбір проб здійснюється в п’яти контрольних точках міста. Протягом 2018 року дослідження атмосферного повітря здійснювалось по 9 хімічним речовинам, які містяться в викидах промислових підприємств, розташованих на території міста: пил неорганічний; діоксид азоту; оксид азоту; ангідрид сірчистий; вуглецю оксид; сірководень; марганець; хром; фенол. Перевищень ГДК забруднюючих речовин не зареєстровано.

Останні дослідження здійснювались 25.10.2018 року.

Параметр
ГДК
Максимальна разова,
мг/м3
мкрн. Южний
проспект Миру
Проспект
Запорізький автостанція
Паркова зона
Хлібозавод №7
Фактична концентрація, мг/м3
1 діоксид азоту 0,2 0,02 0,043 0,056 0,041 0,048
2 оксид азоту 0,4 0,02 0,033 0,042 0,032 0,037
3 вуглецю оксид 5 1,44 0,15 5,12 0,19 0,024
4 пил неорганічний 0,5 0,32 0,21 0,43 0,21 0,1
5 ангідрид сірчистий 0,5 менше 0,1 менше 0,1 менше 0,1 менше 0,1 менше 0,1
6 сірководень 0,008 не виявлено не виявлено не виявлено не виявлено не виявлено
7 марганець 0,01 не виявлено не виявлено не виявлено не виявлено не виявлено
8 фенол 0,001 не виявлено не виявлено не виявлено не виявлено не виявлено
9 хром 0,0015 не виявлено не виявлено не виявлено не виявлено не виявлено

Завдяки стаціонарному посту моніторингу стану забруднення атмосферного повітря, який знаходиться за адресою: вул. Мечнікова,14, безперервно здійснюється контроль за станом атмосферного повітря, поточні дані та середньодобові концентрації за останні 30 днів постійно розміщуються на офіційному сайті департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації з якими, за бажанням, Ви зможете ознайомитись.