Дотримання суб’єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства в м.Курахове

09.11.2018 року  в приміщенні сесійної зали Курахівської міської ради відбулася зустріч спеціалістів Курахівської міської ради з представниками навчальних закладів, приватних підприємств, АЗС, СТО тощо з питань  дотримання суб’єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства.

Зазвичай суб’єкти господарювання вважають, що викиди в атмосферне повітря – проблема промислових гігантів: металургійних комбінатів, ТЕС, ТЕЦ, шахт, заводів тощо. Однак, з точки зору чинного законодавства такі об’єкти, як АЗС; хімчистка; точильна майстерня; СТО, майстерні, в діяльності яких використовується зварювальний апарат, дизель-генератор, фарбо-пульт, обігрівач – котел (неелектричний); кафе з плитами, включно електричними; заміський ресторан з мангалами, печами, котлами, газохід-витяжка з плит у ресторанах, кафе, кондитерських цехах; деревообробні лісопилки, майстерні; зерносховища; бізнес центри, офісні центри, навчальні та медичні заклади, бази відпочинку, спортивні установи, готелі також є джерелами викидів в атмосферу і повинні отримати ДОЗВІЛ на викиди та в подальшому сплачувати екологічний податок.

На зустрічі розглянуті актуальні питання щодо порядку отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, відповідальності за порушення природоохоронного законодавства.

Також спеціалісти виконавчого комітету Курахівської міської ради звернули увагу присутніх на те, що відсутність дозволу є порушенням вимог статті 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” та відповідно до частини 4 статті 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.