Суспільно корисні роботи за несплату аліментів

06.02.2018 набрав чинності Закон №7277 «Про посилення відповідальності за несплату аліментів», яким внесено ряд змін до законодавчих актів. Так до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» додано статтю  183-1, якою передбачено, що несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, – тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин”.

Суспільно корисні роботи призначаються судом на строк від 120 до 240  годин. Постанова суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання до відділу з питань пробації, після набрання постановою законної сили.

Суспільно корисні роботи не призначаються інвалідам I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми – не більше двох годин на день.

За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду  за поданням органу пробації строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.

Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може перевищувати п’ятнадцяти діб.

Заступник начальника Мар’їнського

районного відділу ДВС ГТУЮ у