Внесено зміни до податкової декларації з ПДВ

Мар’їнська ОДПІ повідомляє , що наказом Міністерства фінансів України від 23.03.2018  № 381 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року N 21» (далі – Наказ № 381) внесено зміни до форми та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (далі _ПДВ).

Наказ № 381 розроблено відповідно до пункту 201.15 статті 201 розділу V та пункту 51 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України.

Наказ № 381 набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Наказ № 381 опублікований в «Офіційному віснику України» від 04.05.2018 №35, отже набирає чинності з 01 червня 2018 року. Тобто за підсумками червня 2018 року декларація подається за оновленою формою.

Наказом внесені зміни до форми податкової декларації з ПДВ, а саме: додатки 1, 5 та 9 викладено в новій редакції.

Додаток 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість» (Д1) доповнений новими таблицями – 1.1 і 1.2.

У разі коригування податкових зобов’язань у зв’язку із збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюється таблиця 1.1 (Д1) (додаток 1).

Відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування складених з 01.07.15 та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1), крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1).

Додаток 5 «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» (Д5) доповнений новими таблицями – 1.1 і 1.2.

У разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5).

Відомості про суми ПДВ, вказані в податкових накладних, складених з 01.07.15 та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації з ПДВ, включені до суми податкових зобов’язань за минулі звітні (податкові) періоди, зазначаються у таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5), крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5).

Таблиця 1.2 Розрахунку коригування сум податку на додану вартість (Д1) додатка 1 та таблиця 1.2 Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) додатка 5 до податкової декларації з ПДВ заповнюються одноразово за звітний (податковий) період, за який вперше подається податкова декларація з ПДВ.

Також передбачено доповнення до додатка 9 «Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 16 1 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”, та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів» (ДС9).

Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області

ПОГОДЖЕНО: Ковтун О.А.