УСІМ ЗАЦІКАВЛЕНИМ!!!

З початком проведення весняно-польових робіт виконавчий комітет Курахівської міської ради звертає Вашу увагу щодо попередження випадків отруєння та загибелі бджіл, в результаті обробки посівів сільськогосподарських рослин пестицидами.

Звертаємо Вашу увагу про відповідальність за порушення законодавства Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Закон України «Про бджільництво» і виконання необхідних заходів обережності, а саме:

1. Обробку рослин проводити в суворій відповідності з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з дотримання регламентів застосуванням пестицидів в навколишньому середовищі.
  2. Власників пасік оповіщати за три доби до хімобробок з зазначенням застосованого пестициду, місця, часу і способу проведення обробки, вказавши час ізоляції бджіл.
  3. У період проведення робіт в радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановленні попереджувальні написи «ОБЕРЕЖНО, ОБРОБЛЕНО ЯДОХІМІКАТАМИ»!
  4. Обробки проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.
  5. Не допускати обробки квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
  6. На період обробки бджоляру необхідно вивезти пасіку або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретного пестициду.

Згідно статті 20 ЗУ «Про пестициди і агрохімікати», статті 38 ЗУ «Про бджільництво» порушення  законодавства тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Відповідальність за порушення законодавства несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози при застосуванні пестицидів та агрохімікатів.