Нові пільги по платі за землю з фізичних осіб.

Відповідно до оновленої редакції абзацу першого п.281,2 ст.281  Податкового кодексу України звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 цієї статті, поширюються на всі земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

• Для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше як 2га;
  • Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок): у селах – не більше як 0,25га, у селищах – не більше як 0,15 га, в містах не більше як 0,10 га;
  • Для будівництва індивідуальних гаражів – не більше як 0,01 га;
  • Для ведення садівницва – не більше як 0,12 га.

Таким чином, з 01.01.2018 року скасовано обмеження застосування пільг до однієї ділянки за кожним видом використання зі сплати земельного податку фізичним особам.

А також нагадуємо, від сплати податку відповідно до п. 281.1 ст. 281 звільняються:

• Інваліди першої і другої групи;
  • Фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 рокув;
  • Пенсіонери (за віком);
  • Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни,гарантії їх соціального захистк;
  • Фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Одночасно повідомляємо, що строки сплати плати за землю встановлено ст. 287 Податкового кодексу, яку доповнено новими пунктами, відповідно до яких у разі  якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові  рішення-повідомлення у встановлені строки, фізичні  особи звільняються від відповідальності, передбаченої Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

Згідно п. 286.5 ст.286 Кодексу нарахування фізичним особам сум податку на землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилаються (вручаються) такому платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення – рішення про внесення податку.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – фізичної особи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає)   податкове повідомлення – рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Фізичні особи сплачують податок на землю протягам 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

Також відповідно до внесених до ст. 287 Податкового кодексу  змін податкове зобов’язання з податку на землю може бути нараховане за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених п.102.1 ст.102 Кодексу (не пізніше закінчення 1095 дня).

Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області

ПОГОДЖЕНО: