Зразок заяви про відкриття виконавчого провадження

В рамках інформування населення, Мар’їнський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області розміщує зразок заяви про відкриття виконавчого провадження:

відділ Державної виконавчої служби _________

Поштова адреса: ____________________________________

Стягувач: ________________________________________

Поштова адреса: ____________________________________

Засіб зв’язку: _______________________________________

З А Я В А

про примусове виконання рішення суду

Прошу прийняти до виконання виконавчий лист, виданий (назва суду, що видав виконавчий лист) від _______________ року по справі № _______________ про стягнення із (дані боржника) на користь (наді стягувача) __________________________.

Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», з метою повного та своєчасного виконання рішення суду, також прошу:

1. Винести постанову про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного робочого дня після одержання виконавчого документа (ч. 5 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження»).
  2. Зобов’язати боржника протягом п’яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження подати декларацію про його доходи та майно (п. 3 ч. 5 ст. 19 та ч. 5 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження»).
  3. Зобов’язати боржника надати відомості щодо належного йому майна за даними бухгалтерського обліку (ч. 9 ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження»).
  4. Встановити майно боржника, яке знаходиться в інших осіб, а також майно та кошти, що належать боржнику від інших осіб (ст. 53 Закону України «Про виконавче провадження»).
  5. Отримати від банківських та інших фінансових установ інформацію про наявність рахунків та/або стан рахунків боржника, рух коштів та операції за рахунками боржника, а також інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком (п. 21 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження»).
  6. Не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна боржника винести постанову про арешт майна (коштів) боржника (ч. 2, 4 ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження»).
  7. Провести перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження. У подальшому здійснювати таку перевірку не рідше ніж один раз на три місяці (ч. 8 ст. 48 Закону України «Про виконавче провадження»).
  8. Здійснити реєстрацію обтяжень майна боржника (п. 8 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження»).

У разі невиконання боржником законних вимог державного виконавця, вирішити питання про притягнення винуватих осіб до адміністративної відповідальності в порядку ст. 18813 Кодексу про адміністративні правопорушення України, а в разі неявки на вимогу держаного виконавця – вжити заходів для застосування приводу.

У разі ухилення боржника від виконання рішення суду, вжити заходів для встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України (п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження»).

Якщо у поведінці боржника чи пов’язаних з ним осіб буде виявлено ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст.ст. 219, 382, 388 Кримінального кодексу України (доведення до банкрутства, невиконання судового рішення, незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, або майна, яке описано), скласти про це відповідний акт та звернутися до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення (ч. 2 ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження»).

Стягнені з боржника кошти перераховувати за наступними реквізитами:

одержувач – _____________________,

РНОКПП ________________________,

рахунок №__________ в ПАТ КБ «__________», МФО __________, код ЄДРПОУ банку __________.

Копію постанови про відкриття виконавчого провадження та всю подальшу кореспонденцію в рамках виконавчого провадження прошу надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу стягувача: (поштова адреса).

Додатки:

Виконавчий лист _______________________________________.

Квитанція про сплату авансового внеску.

Підпис                                                                        «___» __________ 20___ року

Звертаємо увагу користувачів, що відповідно до нового Закону України «Про виконавче провадження», зокрема, ст. 26, до заяви про примусове виконання рішення стягувач додає квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру та рішень про забезпечення позову — у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника — фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника — юридичної особи. Таким чином, будьте уважні при формуванні пакету документів для виконавця для уникнення затягування строків виконання рішення суду у примусовому порядку.

Старший державний виконавець

Мар’їнського РВ ДВС ГТУЮ у