Взаємодія органів внутрішніх справ України та органів державної виконавчої служби при примусовому виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб)

З метою повного та своєчасного виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) державна виконавча служба може залучати працівників поліції.

Що стосується порядку взаємодії, у разі необхідності, працівники органів внутрішніх справ залучаються державними виконавцями для охорони громадського порядку до проведення виконавчих дій при виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб) у випадках:

• безперешкодно входити на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень боржника – фізичної особи, особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, проводити в них огляд, у разі потреби примусово відкривати їх в установленому порядку;
  • опечатувати приміщення, арештовувати, опечатувати та вилучати належне боржникові майно, яке там перебуває та на яке згідно із законом можливо звернути стягнення;
  • безперешкодно входити на земельні ділянки, до приміщень, сховищ, іншого володіння боржника – юридичної особи, проводити їх огляд, примусово відкривати та опечатувати їх;
  • вселення та виселення;
  • розшуку боржника у виконавчому провадженні, дитини за ухвалою суду;
  • при проведенні інших виконавчих дій, передбачених Законом України “Про виконавче провадження”.

Згідно ч.4 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», залучення для проведення виконавчих дій працівників поліції здійснюються за вмотивованою постановою виконавця, яка надсилається керівнику територіального органу поліції за місцем проведення відповідної виконавчої дії. У залучення поліції для проведення виконавчих дій може бути відмовлено лише з підстав залучення особового складу даного територіального органу поліції до припинення групового порушення громадської безпеки і порядку чи масових заворушень, а також для подолання наслідків масштабних аварій чи інших масштабних надзвичайних ситуацій.

У разі нез’явлення боржників без поважних причин на виклик державного виконавця з приводу виконання виконавчих документів, працівники органів внутрішніх справ здійснюють привід боржників, що передбачено ч. 14 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження».

Старший державний виконавець

Мар’їнського районного відділу