На Донеччині засудили чоловіка за зберігання спецзасобів

16.01.2018р. Мар’їнський районний суд виніс рішення у відношенні жителя Мар’їнського району за зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Рішенням суду правопорушник визнаний винним за ст.195-5 (незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) Кодексу України про адміністративні правопорушення, йому призначено штраф у розмірі 850 гривень. Спецтехзасоби конфісковані. Вищезазначене правопорушення було виявлено та задокументовано співробітниками 2 управління ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях.

На сьогоднішній день китайські інтернет-магазини переповнені різноманітними шпигунськими іграшками, дана спецтехніки, закамуфльована під електронні годинники, канцелярські кулькові ручки, автомобільні брелоки та інше, із вмонтованими відеокамерами та мікрофонами. Придбання, зберігання та використання вищеперелікованих спецзасобів може призвести не тільки до адміністративної відповідальності, а й до кримінальної відповідальності за ст.359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу України.

Тож перед тим, як виникне бажання пограти в агента Джеймс Бонда, – двічі поміркуйте, чи варті такі дитячі забавки, що можуть призвести до проблем з законом.

Автор: Тарасій Мар’їнський