Зняття з обліку платників єдиного внеску фізичних осіб – підприємців

Порядок зняття з обліку фізичних осіб – підприємців – платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиного внеску) визначено ст. 5 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями і п. 8 розділу IV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 зі змінами та доповненнями.

Процедури зняття з обліку платника єдиного внеску у контролюючому органі розпочинаються у разі надходження від державного реєстратора відомостей про проведення державної реєстрації припинення підпри­ємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.

Керівник контролюючого органу після отримання від державного реєстратора відповідних відомостей приймає рішення про проведення чи непроведення позапланової документальної перевірки щодо пра­вильності нарахування та сплати єдиного внеску.

Рішення про непроведення перевірки платників єдиного внеску може бути прийнято керівником контролюючого органу за наявності з 01 січня 2011 року або з перевіреного контролюючими органами періоду після цієї дати одночасно таких умов:

платником єдиного внеску подана вся передбачена Законом звітність з нульовими показниками;

платником єдиного внеску у визначеному періоді не використовувалась праця фізичних осіб;

у контролюючому органі відсутня інформація щодо нарахування (виплати) платнику єдиного внеску доходів, які є базою нарахування єдиного внеску;

у платника єдиного внеску відсутня заборгованість зі сплати єдиного внеску;

Зверніть увагу!

Фізична особа – підприємець – платник єдиного внеску знімається з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення), здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску та закриття інтегрованих карток.

До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску. Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.

Дані про зняття з обліку фізичної особи – підпри­ємця – платника єдиного внеску передаються до державного реєстратора.

Зверніть увагу, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення АТО, вищезазначені процедури та дії можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з до­кументальним підтвердженням особи та місця перебування.

Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області

ПОГОДЖЕНО:

Бондар О.В.