Необхідність модернізації мережі закладів культури та дозвілля в нашому місті.

Місто Курахове потребує удосконалення галузі культури, спрямування її на розвиток культурних традицій міста, збереження історичних цінностей, забезпечення доступності закладів культури для всіх верств населення, створення максимально сприятливих умов для творчого росту особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних і естетичних потреб, відродження народної творчості та популяризації національних звичаїв та обрядів, організацію повноцінного, змістовного дозвілля, масового відпочинку і розваг, культурного обслуговування населення, сприяння доступу глядачів до перегляду світової  кінематографічної спадщини тощо.

Надання послуг населенню у сфері культури та мистецтва, в основному, здійснюється КЗ Курахівський центр культури та дозвілля, на базі якого працює багато гуртків, танцювальних колективів, ансабль «Подарунок»,  а також  школою мистецтв та  міськими бібліотеками.

Сьогодні, в контексті розвитку міста Курахове не тільки як міста з достатнім економічним потенціалом, а й осередку  духовної культури, виникає необхідність комплексної модернізації  мережі закладів культури та дозвілля. Ці якісні зміни зумовлені тим, що в умовах глобалізації ринкових відносин якість життя, задоволення соціально-культурних та духовних потреб населення повинні відповідати загальновизнаним світовим стандартам.

Курахівчани вкрай потребують  організації повноцінного, змістовного дозвілля, масового відпочинку і розваг, сприяння доступу до перегляду світової  кінематографічної спадщини та театрального мистецтва.

Курахівська міська рада запросила до співробітництва  Донецький Академічний обласний драматичний театр «м.Маріуполь» . В червні – липні цього року  відбулися   прем’єрні покази комедій. Вистави мали успіх. 28 червня відбувся показ широкоформатного мультфільму «Князь Володимир».

Планується  з жовтня 2017 року  запрошувати  театр і з дитячим репертуаром.  Орієнтовна  ціна квитків на дитячі  вистави  становитиме 20-30 грн.

Крім цього , запланований  поточний  ремонт залу КЗ Центр культури та дозвілля  з заміною крісел. Також в планах є відновити показ ретро та сучасної кінопродукції, мультфільмів для дітей на широкоформатному екрані.  Розглядається можливість показу і світових прем’єр.

Багато хто пам’ятає, що в радянські часи в нашому місті  працював кінотеатр «Електрон» на 580 місць, але , нажаль,  в останній час він зазнав значних руйнувань. Будівля кінотеатру перебуває в державній власності. Курахівська міська рада неодноразово  зверталася  до регіонального відділення  Фонду державного майна України по Донецькій області з проханням передати кінотеатр у комунальну власність разом із земельною ділянкою. І в зв’язку з цим ,на превеликий жаль,  Курахівська міська рада на даний час так і не має правових повноважень та  можливості  на  утримання будівлі у належному стані.

Чекаємо Ваших пропозицій щодо  урізноманітнення та удосконалення  послуг культурного обслуговування населення.

Ваша думка та підтримка для нас дуже важлива!