ГРОМАДА СВОЇМИ РУКАМИ

Ініціативна група читачів  Курахівської міської дитячої бібліотеки взяла участь у спільному  проекті   ДТЕК  та Курахівської міської ради «Громада своїми руками» ,  отримавши  міні –грант на здійснення своєї ідеї  «Бібліотека третього тисячоліття».

У XXI столітті все більше уваги приділяється питанню впровадження сучасних інформаційних комп’ютерних технологій практично в усі сфери діяльності людини. Бібліотеки завжди були центром інформації – це факт, але останнім часом статус бібліотеки як науково-освітнього, інформаційного та культурного центру підвищився. Серед традиційних форм масових заходів з’явилися нові, інтерактивні. Електронні посібники, ігрові ресурси більш привабливі для сучасних дітей. Комп’ютер для бібліотеки – це спосіб та інструмент швидкого, точного, повного отримання інформації. Завдяки комп’ютеризації стало більш очевидно, що бібліотека – це центр збереження і поширення не тільки самих документів, а й орієнтир для читачів в пошуку інформації про них. Крім того, комп’ютер – це привабливий для дітей спосіб залучення до бібліотеки, пробудження інтересу до книги, до пізнання. Завдяки перемозі у конкурсі «Громада своїми руками» Курахівська міська дитяча бібліотека  зможе використовувати нові форми роботи з використанням комп’ютерних технологій – це і перегляд нових ресурсів Інтернету, електронні виставки, дайджести, колективні віртуальні екскурсії по бібліотеках, комп’ютерні презентації, мультимедійні перегляди,віртуальні відвідування музеїв світу, відеобесіди; – уроки-навігації та багато іншого.

Час формує нове покоління читачів, але місце бібліотекаря і бібліотеки не змінюється, воно лише набуває більш новий глибокий зміст, нові можливості.

Здійснення цього проекту дозволить підвищити інтерес до бібліотеки, залучити дітей до читання літератури різних видів і жанрів, завдяки впровадженню інформаційних та інноваційних технологій, бібліотека може дати широкий спектр послуг своїм користувачам: користування електронною поштою, скачування або запис інформації на диски, флеш-накопичувачі, роздруківка на принтері, консультації з використанням програм Word, Excel, Paint і т.д., виконання віртуальних довідок, виставки з демонстрацією мультимедійних документів, навчання користувачів мультимедіа йних технологій, масові заходи з використанням мультимедійних технологій. Все це дозволить проводити масові заходи в більш сучасному і легко сприйманому  вигляді.

Використання нових технологій дозволить значно скоротити час на обслуговування читачів, збільшити кількість відвідувань і книговидачу, працювати з різними видами джерел інформації, це дасть можливість осучаснити навчальний процес і підвищити інтерес не тільки дітей нашого міста, а й усіх верств населення до бібліотеки, до книги. Завдяки цьому проекту і бібліотека і книга житимуть і працюватимуть на благо людей, на благо майбутніх поколінь третього тисячоліття.