Міський трудовий архів в м.Курахове

Курахівський міська рада ухвалила рішення про створення міського трудового архіву в м.Курахове.

Цей заклад було відкрито для поліпшення обслуговування населення з соціально-правових питань. У міському архіві можна отримати підтверджуючий документ про роботу в ліквідованих підприємств, оформити довідку для призначення пенсії , а головне – тепер людям не треба виїжджати за межі міста для отримання цих послуг.

Зараз трудовий архів знаходиться на вулиці Прокоф’єва (Чапаєва), 49, в будівлі колишнього дитячого садка «Оленка». Тут зберігаються папери з кадрових питань, особистих справах Роевского елеватора, заводу мінеральної вати і конструкцій, Курахівського заводу залізобетонних конструкцій. Буквально тиждень тому документи на тривале зберігання здало і мале підприємство «Олімп». Колишні працівники Курахівської ТЕС «Донбасенерго» та ПП «Кураховокоммунэнерго» також можуть звертатися за довідками.

В архів можна звернутися для того, щоб отримати довідку про заробітну плату за роки роботи на ліквідованих підприємствах, підтвердити стаж, у тому числі і пільговий , при втраті трудової книжки або, якщо підприємство змінювало свою назву, при необхідності підтвердити відомості для пенсійного фонду. Документація такого виду зберігається 75 років.

За нормами часу, при підготовці однієї довідки по заробітній платі необхідно час від несеольких годин до 1 доби .

Крім того, міський трудовий архів надає платні послуги підприємствам по перепрошиванню, підшивці, оформлення та тимчасового зберігання документів.

У планах трудового архіву у 2017 році прийняти документи ще 11 ліквідованих підприємств міста з кадрових питань (приватних справах). Серед них торговий дім «Полонез», нафтобази «Донецкнефтепродукт» і Курахівський філія «Донбаснафтопродукт», мале підприємство «Екологія», ТОВ «Оптика Курахове» та інші, які зараз зберігаються в Мар’їнському районному трудовому архіві.