Звіт міського голови

Всім нам випало жити та працювати в непростий час – час змін.  Тож і рік, що минув, був непростим. Але, незважаючи на всі складнощі, ми не сиділи на місці, а працювали задля розвитку нашої громади.

Я спрямовував роботу міської ради та виконавчого комітету на вирішення наступних основних напрямів:

 • Забезпечення та удосконалення роботи галузей житлово – комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню міста
 • Забезпечення належного функціонування закладів дошкільної та шкільної освіти, культури та спорту
 • Покращення благоустрою міста
 • Створення умов для всебічного розвитку міста
 • Залучення інвестицій
 • Виконання міського бюджету

Сьогодні, звітуючи перед вами про основні напрями роботи за рік мого перебування на посаді міського голови, а саме з листопада 2015 по листопад 2016 року, хочу наголосити, що моєю метою є робити все можливе задля блага кураховчан та рідного міста.

Організаційна робота

Під моїм головуванням з листопада 2015 року по теперішній час проведено 18 засідань виконавчого комітету (із них 13 чергових та 5 позачергових), на яких прийнято 304 рішення.

За звітний період проведено 20 пленарних засідань Курахівської міської ради, 6 із них позачергових, прийнято 363 рішення.

Усі рішення прийняті на пленарних засіданнях ради та засіданнях виконавчого комітету регулюють життя нашого міста та його мешканців. Найбільш суспільно важливими рішеннями були:

 • рішення , які передбачають впровадження енергоефективних технологій у житловому фонді багатоповерхових будинків, закладах шкільної та дошкільної освіти;
 • рішення щодо розробки робочих проектів капітального ремонту комплексу будівель та споруд дошкільного навчального закладу «Фіалка»;
 • рішення «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м.Курахове»
 • рішення «Про пільги щодо земельного податку на території Курахівської міської ради на 2016 рік» та «Про встановлення ставок земельного податку на території Курахівської міської ради»;
 • рішення щодо надання дозволів на передачу стадіону(комплексу будівель та споруд стадіону) та комплексу будівель та споруд підсобного господарства(пасіки)

На моєму особистому контролі перебувають питання прийняття до комунальної власності наступних об’єктів:

 • стадіон(комплекс будівель та споруд стадіону)
 • комплекс будівель та споруд підсобного господарства(пасіки)
 • будівля за адресою: м.Курахове, вул.Мечнікова, 26а
 • тепломережі, водопостачання та водовідведення в приватному секторі
 • гуртожитків №№16,18 по вул. Побєди
 • комплекс будівель та споруд оранжереї для вирощування квітів
 • кінотеатр «Електрон»

З мого боку, значна увага приділяється особистому прийому громадян. Прийом громадян проводився кожний понеділок. Протягом року до мене звернулось 560 осіб.

До виконавчого комітету надійшло 458 звернень громадян (178-колективних, 280-індивідуальних), з яких 257 вже розглянуто та 201 залишається на контролі(із них:39-звернення на встановлення лавочок, 13-звернення на встановлення дитячих майданчиків, 34-звернення з приводу ремонту доріг та звернення, що стосуються питань житлово-комунальної сфери). Причинами складності вирішення звернень є недостатній обсяг коштів житлово-комунального господарства, внаслідок заборгованість населення по сплаті за комунальні послуги. Для більш ефективного розгляду звернень громадян, я особисто та керівники міської ради періодично проводимо виїзні прийоми громадян згідно графіку. Графік щоквартально затверджується рішенням виконавчого комітету та публікується на офіційному веб-сайті Курахівської міської ради. Робота з розгляду звернень громадян є цілеспрямованою та постійно удосконалюється

Стратегічне планування та інвестиційна політика

З метою визначення цілей та пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку міста розроблено та затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2016 рік, відповідно до якої визначені засоби та шляхи досягнення поставлених цілей.

На сьогоднішній день найефективнішим засобом залучення інвестицій у розвиток соціальної інфраструктури міста є участь у міжнародних проектах.

У вересні поточного року у межах Північної ініціативи гуманітарної підтримки і енергоефективності для України між Курахівською міською радою та Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) було укладено договір про грант для фінансування проекту «Капітальний ремонт будівлі інфекційного відділення і прибудови, розташованих на території міської лікарні по вул. Мечнікова 14 в м. Курахове» обсягом 470 000,00 євро. На теперішній час, з метою скорішого початку реалізації проекту, ведеться плідна співпраця з представниками НЕФКО, тому у 2017 році планується розпочати намічені заходи.

Для участі в процесі відбору субпроектів в спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» подано 14 анкет на реалізацію соціальних інфраструктурних проектів. Субпроекти направлені на:

 • розвиток шкільної й дошкільної освіти;
 • розвиток сфери надання медичних послуг;
 • відведення та знешкодження поверхневих вод;
 • екологічно безпечне зберігання твердих побутових відходів

Дуже сподіваюсь, що буду підписантом договорів на фінансування цих проектів, бо саме ці проекти є пріоритетними для реалізації у 2017 році.

У місті активно задіяна громадська організація в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги:

 • в межах проекту «Економічне та соціальне відновлення Донбасу», за підтримки програми розвитку ООН в Україні та Уряду Японії, для максимально повного та детального ознайомлення інвесторів з усім різноманіттям можливостей, які відкриває місто для підприємницької діяльності розроблено інвестиційний паспорт міста Курахове та для подальшої роботи існуючих підприємців з інвесторами проведена розробка бізнес-планів.
 • В межах проекту «Всебічна стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні», за підтримки Міжнародної організації з міграції, проведено дводенний тренінг-програму по написанню бізнес-планів. 22 внутрішньо переміщені особи отримали обладнання для початку реалізації власних бізнес-проектів на загальну суму 396,0 тис. грн.

В межах проекту «Місто своїми руками», за фінансової підтримки компанії ДТЕК та міської ради, 8 ініціативних груп із 30 отримали перемогу у Конкурсі міні-грантів та реалізували свої міні-проекти, направлені на благоустрій міста. Фонд Конкурсу склав 230,0 тис. грн.

Не можу не сказати, що за фінансової підтримки компанії ДТЕК було придбано обладнання для дитячого та гінекологічного відділень міської лікарні на загальну суму 330,0 тис. грн.

Житлово-комунальне господарство та благоустрій

Завжди на особливому контролі перебуває робота у сфері житлово – комунального господарства.

Слід зауважити, що на теперішній час 80% багатоповерхових будинків експлуатуються вже понад  50 років та гостро відчувають потребу у капітальному ремонті.  Тому протягом  року , починаючи з листопада 2015, проводилась активна робота по вирішенню цієї проблеми, а саме:

– завершено 3 робочі проекти по капітальному ремонту фасадів( будинки №№7, 18, 15, по вул. Мечнікова), з місцевого бюджету виділено 22177,12 тис.грн.

– на стадії «завершення» перебувають 12  робочих проектів з реконструкції  житлових будинків, але це тільки питання часу(будинки №№25, 26, 28, 30, 32, будинки №№3, 4, 6 по вул. Чапаєва, №№7(1 черга), 18, 23, 25 по вул. Мечнікова );

– розпочато роботи по 2-х робочих проектах з реконструкції житлових будинків (будинки №22 по вул. Пушкіна та  №21 по вул. Мечнікова);

– розроблено та проведено експертизи 10 робочих проектів по реконструкції житлових будинків(будинки №№8, 10, 12, 14, 16, 20 по вул.Пушкіна, будинки №№9, 11, 13,17, 19, 21 по вул. Мечнікова);

З метою забезпечення якісного водопостачання завершено робочий проект «Капітальний ремонт ділянки трубопроводу холодного водопостачання від вул. Лермонтова до вул. Пушкіна вздовж пр. Запорізький в м. Курахове». Для безперебійності роботи мережі теплопостачання виконаний ремонт теплокамер. Протягом року систематично проводились технічне обслуговування газопроводів, ШРП, заходів електро-хімічного захисту та виконано поточний ремонт газопроводу середнього тиску. За рахунок місцевого бюджету придбано обладнання та матеріали для проведення ремонтів інженерних комунікацій на загальну суму 225,2 тис. грн.

В нашій повсякденній реальності створення зручного середовища у місті сприє поліпшенню стану здоров’я та підвищенню настрою. Не варто забувати, що саме благоустрій та озеленення сприяє поліпшенню екологічної ситуації у місті, а в нашому місті це питання дуже актуальне. Саме тому, з мого боку, благоустрою міста приділяється багато уваги.

У межах виконання Програми розвитку та покращення стану зовнішнього освітлення вулиць м.Курахове на 2012-2015рр. встановлено 369 вуличних світильників, проведено поточний ремонт та технічне обслуговування 6276 п. м. електричних мереж.

З метою організації цілодобової безпеки руху автотранспорту і пішоходів виконано:

– поточний ремонт доріг комунальної власності;

– розмітку пішохідних переходів;

– засипання та планування доріг шлаком;

– очищення доріг та тротуарів від снігу.

– реконструкція тротуарів і дороги по пр. Чапаєва

Особлива увага приділяється розвиненню фізичної культури та зміцненню здоров’я усіх поколінь, тому у поточному році влаштовано ще 5 дитячих майданчиків та 1 міні-поле із штучним покриттям для ігрових видів спорту та постійно відбувається обслуговування діючих на прибудинкових територіях дитячих та спортивних майданчиків (42 дитячих майданчика, 12 спортивних майданчиків, 2 міні-поля із штучним покриттям).

Для більш комфортного перебування на свіжому повітрі у дворах юагатоповерхівок та у місцях загального користування придбано й влаштовано 164 лавки та 137 урни. Постійно проводиться робота по утриманню малих архітектурних форм та фонтану.

Завдяки зусиллям КП «Курахівзеленбуд» за рахунок місцевого бюджету (10 582,5 тис. грн.):

 • висаджено 456 дерев, 900 чагарників, 21 840 одиниць квітів
 • видалено 120 дерев
 • засіяно 31 200 кв.м. газонів
 • проводився покіс карантинних трав та прибирання опалого листя на загальну суму

В рамках виконання програми Поводження з твердими побутовими відходами в місті Курахове на 2008-2020 роки, з метою забезпечення належного санітарного стану міста та надання якісних послуг з прибирання і вивозу сміття у серпні 2016 року встановлено й введено в експлуатацію 190 контейнерів, а також придбано 2 спеціалізовані машини для збирання та вивозу сміття. На експертизі знаходиться робочий проект «Будівництво комплексу сортування твердих побутових відходів в м. Курахове».

Для покращення санітарно-епідемічного стану у місті постійно проводились:

 • утримання міських туалетів
 • прибирання території міста від несанкціонованих звалищ;
 • звільнення урн від сміття;
 • прибирання центральних вулиць міста та незакріплених територій;
 • відлов бродячих тварин.

Для конструктивної безпеки будівлі №4 по пр.Соборний(будівля управління соціального захисту населення) в цілому та подальшої її експлуатації за призначенням розроблено робочий проект «Реконструкція: Заходи з інженерного захисту від шкідливої дії небезпечних геологічних процесів – затоплення адміністративної будівлі по пр. Комсомольський, 4 в м. Курахове» та проведена його експертиза на загальну суму 138,100 тис. грн.

У зв’язку із збільшенням населення у місті, з’явилась гостра потреба у додаткових місцях у дитячих дошкільних закладах. На території міста є незадіяна будівля дитячого садка «Червона шапочка», капітальний ремонт якої вирішить виниклу проблему. На теперішній час вже розроблено робочий проект та проведена експертиза робочого проекту «Капітальний ремонт комплексу будівель і споруд ДУЗ «Красна шапочка» по вул. Побєди, 20а в м. Курахове»(на суму 3,708 тис. грн.)

Щоб уникнути аварійного стану покрівлі одного із комплексу будівель міської лікарні, виконані роботи згідно робочого проекту «Капітальний ремонт частини рулонної покрівлі господарського корпусу № 1 адміністративно-господарського комплексу будівель та споруд, розташованих по вул. Мечнікова, 14г в м. Курахове» на загальну суму 292,141 тис. грн.

Будівля Курахівського міського центру культури і дозвілля(ця будівля) є єдиною будівлею у місті, яка надає можливість проведення різноманітних заходів із значною кількістю людей(від культурно-масових до просто масових), саме тому ця будівля повинна бути завжди у стадії готовності. На сьогодні виконаний поточний ремонт будівлі Курахівського міського центру культури і дозвілля на загальну суму 155,11 тис. грн.

Основними місцями скупчення людей та обличчям міста є центральна частина міста, а саме центральна площа та центральний проспект пр.Миру. Протягом багатьох років у центральній частині міста проводились тільки поточні ремонти, а стан такий що вже потребує більш масштабних заходів. Тому були розроблені та проведені експертизи робочих проектів «Реконструкція пр. К. Маркса від вул. Пушкіна до вул. Побєди» та «Реконструкція площі від вул. Мечнікова до вул. Пушкіна».

Земельні питання

Чимало важною подією у поточному році було рогляд та погодження матеріалів «Генерального плану м. Курахове, смт. Іллінка, сел. Острівське, с. Старі Терни, с. Степанівка Курахівської міської ради Мар’їнського району Донецької області» управлінням містобудування та архітектури Донецької облдержадміністрації.

Курахівська міська рада працює в режимі максимального сприяння учасникам АТО в реалізації їх першочергового права на отримання земельних ділянок для житлового будівництва. Для вирішення цього питання:

– укладено Меморандум про співпрацю між Курахівською міською радою та Управлінням Держгеокадастру у Мар’їнському районі Донецької області;

– зарезервовані земельні ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовною площею 0,5 га

– на офіційному сайті міської ради розміщено перелік зарезервованих земельних ділянок із зображенням їх місцезнаходження, покрокову схему передачі земельних ділянок у власність та посилання на дорожню карту «Як учаснику АТО отримати земельну ділянку».

Щорічно важливим питанням є встановлення розміру ставок земельного податку та пільги щодо нього, це безпосередньо впливає на обсяги надходжень до місцевого бюджету. Міською радою прийнято рішення «Про пільги щодо земельного податку на території Курахівської міської ради на 2016 рік», яким було визначено перелік суб’єктів господарювання, яких звільнено від сплати земельного податку, та прийнято рішення «Про встановлення ставок земельного податку на території Курахівської міської ради», яким визначено розмір земельного податку для сплати юридичними та фізичними особами за земельні ділянки на 2017 рік.

За результатами роботи робочої групи, яка проводить перевірки щодо додержання земельного та природоохоронного законодавства виробничими підприємствами, що розташовані на території Курахівської міської ради, укладено Меморандум про взаємодію між Курахівською міською радою та малим приватним підприємством «СДС», в якому зазначені заходи, за допомогою яких буде вирішено питання запобігання негативному і екологонебезпечному впливу діяльності підприємства.

У зв’язку з недоодержанням місцевим бюджетом плати за землю , право якої не оформлено окремими фізичними та юридичними особами, створено Комісію. За результатами роботи комісії оформлено право оренди земельними ділянками, на якій розташоване одне з найбільш промислових підприємств міста – ТОВ «Свято-Іллінський Машинобудівний завод», що призведе до збільшення надходжень до місцевого бюджету від плати за землю.

З метою реалізації прав громадян на землю, продано у власність земельну ділянку негосподарського призначення загальною площею 0,0251 га за ціною 20,291 тис. грн.

На сьогодні укладено та зареєстровано 152 договори оренди землі. Постійно ведеться робота у сфері регулювання земельних відносин.

Культурне та спортивне життя міста

Протягом року за фінансової підтримки міської ради було організовано та проведено 116 культурно-масових та 40 спортивних заходів.

У Курахівському міському центрі культури і дозвілля функціонують 14 колективів художньої самодіяльності, де займаються 248 учасників.

КЗ «Спорт для всіх» діє за 5 напрямками та нараховує 389 вихованців.