Мар’їнська ОДПІ: Понад 11,6 мільйонів гривень акцизного податку отримав бюджет за вісім місяців поточного року

Це на 2,4 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 113,9%.

Зазначені цифри озвучила начальник Мар’їнської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Тетяна Трофимова.

За словами посадовця, у серпні поточного року суб’єктами господарювання сплачено 1,5 млн. гривень акцизного податку від реалізації у роздрібній торгівлі підакцизних товарів.

Нагадаємо, що пунктом 222.3 ст. 222 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено строки сплати податку при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Базою оподаткування є вартість (із ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані.

Для таких підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (із ПДВ), у розмірі 5%.

Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Сплачується податок за місцем здійснення реалізації таких товарів до відповідного місцевого бюджету.

Мар’їнська ОДПІ Головного управління

ДФС у Донецькій області